Ağız kokusundan sonsuza kadar kurtulmak için tek başına yetiyor! 5 dakikada ferah bir nefes için…

31 Aralık 2023 0

Ağız kokusu ağız ve diş bakımının yetersiz yapılması nedeni ile ortaya çıkar. Hem bir hijyen sorunu hem de bir sosyal kaygı sebebi olan ağzı kokusundan kurtulmak ise artık çok kolay. Doğal yöntemler ile ağız kokusundan 5 dakikada kurtulabilirsiniz.

Çoğu zaman ağız hijyeninin yetersiz kaldığı durumlarda ortaya çıkan ağız kokusu aynı zamanda belirli hastalıklar nedeni ile de görülebilir. Ağız kokusunun ortaya çıkışı herkesin hemen kurtulmak istediği bir durumdur. Ağız kokusundan kurtulmak için kullanılan kimyasal ürünler ve yapay şekerli tatlandırıcılar işe yaramadığında ise doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

Doğal yöntemlerin kullanımı ile ağız kokusundan kısa sürece kurtulmak mümkündür. Ağız kokusunu geçirmek için tek başına yeterli olan bu gıdayı kullandığınızda 5 dakikada rahat bir nefes vereceksiniz. İşte ağız kokusundan kurtulmanın püf noktası olan o gıda:

Ağzı kokusuna karşı kullanılan kimyasal ürünler ve yapay tatlandırıcılar işe yaramadığında doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Ağız kokusunu kesin bir şekilde ortadan kaldıran doğal yöntemler arasında anason bulunuyor.

Anason doğal bir nefes tazeleyici olarak karşımıza çıkıyor. Kendine has keskin kokusu ve tadı ile bilinen anason ağızda kötü kokuya neden olan partiküllerin temizlenmesini sağlatarak kötü kokuyu ortadan kaldırıyor. Anason kullanarak ağız kokusundan kurtulmak isteyenler anason ile bir bitki çayı hazırlayabilirler.

Anason çayı ile ağız kokusundan kurtulmak için ilk olarak 2 fincan suyu iyice kaynatın. Ardından içerisine 1 çay kaşığı öğütülmüş anason tohumu ilave edin. Yaklaşık 5 dakika kadar bu şekilde demlediğiniz çayı rahatlıkla tüketebilir ve ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. İsterseniz bal ya da limon ekleyerek anason çayına daha farklı aromalar katabilirsiniz.

Kaynak: HABER GLOBAL


Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *Özel Umut Diyaliz Merkezi’ miz 1999 yılının Ocak ayında faaliyete geçmiştir.

İstanbul’ un en yoğun yerleşime sahip ilçesi olan Gaziosmanpaşa’ nın ilk hemodiyaliz Merkezidir ve kuruluşundan günümüze kadar en üst seviyede yeterli ve kaliteli hemodiyaliz uyguladığını kanıtlamıştır.

İletişim

Adres: Merkez mah. Salihpaşa Cad. Sanayi Sk. No.3 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel: +90 (212) 417 72 85 – 86

E-Mail: info@umutdiyalizmerkezi.com

Copyright 2020 by Özel Umut Diyaliz Merkezi. Haklarını Saklı Tutar / Tasarım ixoomedia