Almanya’da maskeler geri geliyor

17 Temmuz 2022 0

Almanya Adalet Bakanı Marco Buschmann, COVID-19’un yayılmasını önlemeye yönelik yeni önlemler alınacağını söyledi. Buschmann, önlemlerin bir parçası olarak da sonbaharda kapalı alanlarda maske zorunluluğu geleceğini duyurdu.

Almanya Adalet Bakanı Marco Buschmann, Berliner Morgenpost’a verdiği röportajda , COVID-19’un yaz dalgasının şimdiden güç kaybettiğini ancak sonbahar ve kış aylarının ciddiye alınması gerektiğini dile getirdi.

Buschmann, virüsle mücadele için alınacak tedbirlerin temmuz ayı sonuna kadar tamamlanacağından emin olduğunu söyledi. Tedbirlerin Almanya’nın 16 eyaletindeki yetkililerle tartışılacağını söyleyen Buschman, kararların eylül ayında meclise gönderileceğini aktardı.

Buschmann’a göre, kabine zaten toplu taşıma için maske gereksinimleri geliştirmek için çalışıyor.

Bakan, Almanya’nın yeni COVID kurallarının “orantılı” olacağına ve sadece insanların sağlığını değil, aynı zamanda temel haklarını da korumayı amaçladığına dikkat çekti.

Bakan, “Kabine içinde daha fazla karantina, genel okul kapanması ve sokağa çıkma yasağı olmayacağı konusunda hemfikiriz. Bunlar pandeminin üçüncü yılında uygunsuz çözümler” dedi.

Kaynak: trtHABER


Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *Özel Umut Diyaliz Merkezi’ miz 1999 yılının Ocak ayında faaliyete geçmiştir.

İstanbul’ un en yoğun yerleşime sahip ilçesi olan Gaziosmanpaşa’ nın ilk hemodiyaliz Merkezidir ve kuruluşundan günümüze kadar en üst seviyede yeterli ve kaliteli hemodiyaliz uyguladığını kanıtlamıştır.

İletişim

Adres: Merkez mah. Salihpaşa Cad. Sanayi Sk. No.3 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel: +90 (212) 417 72 85 – 86

E-Mail: info@umutdiyalizmerkezi.com

Copyright 2020 by Özel Umut Diyaliz Merkezi. Haklarını Saklı Tutar / Tasarım ixoomedia