Koronavirüs dönemindeki sağlık raporları yıl sonuna kadar geçerli

3 Nisan 2022 0

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs döneminde verilen süreli/süresiz tüm sağlık raporlarının yıl sonuna kadar geçerli olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Koca, COVID-19 salgını döneminde ilaç ve tıbbi malzeme erişiminde sorun yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Bu dönemde hastanelerde ek yük ve yoğunluk yaşanmaması açısından süreli/süresiz, tüm sağlık raporlarının yıl sonuna kadar geçerli olduğunu açıkladı.

Bakan Koca’nın duyurusuyla, geçerlilik süresi 1 Ocak 2020 tarihinde sonra sona ermiş süreli sağlık raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş kişilerin raporları 31 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli kabul edilecek.

Her türlü ilk rapor, rapor yenileme ve yasal süresi içinde yapılan rapor itiraz başvuruları karşılanacak.

Maluliyet tespiti, vergi indirimi nedenleri ile kurumların sevki ile talep edilen kontrol muayenesi ve maluliyet rapor işlemleri olağan şekilde sürdürülecek.

İstirahat rapor işlemleri genel mevzuat hükümlerine tabi olağan dönemde olduğu şekliyle yürütülecek.

Kaynak: trtHABER


Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *Özel Umut Diyaliz Merkezi’ miz 1999 yılının Ocak ayında faaliyete geçmiştir.

İstanbul’ un en yoğun yerleşime sahip ilçesi olan Gaziosmanpaşa’ nın ilk hemodiyaliz Merkezidir ve kuruluşundan günümüze kadar en üst seviyede yeterli ve kaliteli hemodiyaliz uyguladığını kanıtlamıştır.

İletişim

Adres: Merkez mah. Salihpaşa Cad. Sanayi Sk. No.3 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel: +90 (212) 417 72 85 – 86

E-Mail: info@umutdiyalizmerkezi.com

Copyright 2020 by Özel Umut Diyaliz Merkezi. Haklarını Saklı Tutar / Tasarım ixoomedia