Moderna: Aşımızın yarım dozu Omicron’a karşı antikor oranını 37 kat artırıyor

26 Aralık 2021 0

Modern ürettiği koronavirüs aşısının destek dozunun, Omicron’a karşı son derece etkili olduğunu vurguladı.
ABD ilaç firması Moderna’dan yapılan açıklamada, Moderna’nın COVID-19 destek aşısının yarım dozunun Omicron varyantına karşı antikor oranını 37 kat artırdığı açıklandı

Moderna başhekimi Paul Burton, ön çalışmalardan elde edilen ilk verilerin ümit verici olduğunu kaydederek, “Tatil sezonuna girerken bu iyi bir koruma sağlamalı” ifadesini kullandı.

Destek aşısı “güven verici” ve “son derece etkili”

Burton, hastanelere kaldırılma ve ölümler üzerinde Moderna destek aşısının ne kadar koruyucu olduğu konusunda ise henüz ellerinde klinik veri bulunmadığına dikkat çekerek en son sonuçların yine de destek aşısının “güven verici” ve “son derece etkili” olduğunu gösterdiğini söyledi.

Federal yetkililer, gelecek hafta başlayacak Noel ve yeni yıl tatilleri öncesi ülkede Omicron varyantı kaynaklı vakaların hızla artışa geçmesinden endişe ediyor.

Kaynak: trtHABER


Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *Özel Umut Diyaliz Merkezi’ miz 1999 yılının Ocak ayında faaliyete geçmiştir.

İstanbul’ un en yoğun yerleşime sahip ilçesi olan Gaziosmanpaşa’ nın ilk hemodiyaliz Merkezidir ve kuruluşundan günümüze kadar en üst seviyede yeterli ve kaliteli hemodiyaliz uyguladığını kanıtlamıştır.

İletişim

Adres: Merkez mah. Salihpaşa Cad. Sanayi Sk. No.3 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel: +90 (212) 417 72 85 – 86

E-Mail: info@umutdiyalizmerkezi.com

Copyright 2020 by Özel Umut Diyaliz Merkezi. Haklarını Saklı Tutar / Tasarım ixoomedia