Prof. Dr. Ünal: Daha kötü varyantların çıkmasından çekiniyoruz

14 Ağustos 2021 0

Prof. Dr. Necmettin Ünal, aşı çağrısı yaptı, “Aşılarımızı tamamlamak zorundayız. Çünkü Delta varyantından sonra daha kötü, aşıyla korunamayacak varyantların çıkmasından endişe ediyoruz” dedi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Ünal, Türkiye’de COVID-19 vakalarında artış yaşandığına dikkati çekti.

Hastanelere ve yoğun bakımlara çoğunlukla aşılarını olmayan kişilerin yattığını söyledi.

Prof. Dr. Ünal, yoğun bakıma başvuran hasta sayısının ikinci ve üçüncü pikteki kadar fazla olmadığını kaydederek, şöyle konuştu:

“Bize yatan hastalara baktığınız zaman büyük oranı aşılanmamış ya da eksik aşılanmış kişiler olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte bize gelen hastalarda genç olmalarına rağmen ek hastalığı olanların daha fazla olduğunu görüyoruz. Özellikle ek hastalığı olanların aşılanmamış olması yoğun bakıma yatış olasılığını artırıyor.”

“Aşılarımızı hızla tamamlamak zorundayız”

Vatandaşların hızla aşılarını tamamlamalarının önemlşi olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Ünal, “Aşılama sonucunda hasta olma, PCR pozitif çıkma ve hastalığı ağır geçirme olasılığımız azılıyor. Lütfen aşılarınızı olun. Bu konuda yol alınıyor ama daha hızlı olmak istiyoruz. Çünkü Delta varyantından sonra daha kötü varyantların, aşıdan korunamayacak varyantların çıkmasından çekiniyoruz” dedi.

Kaynak: trtHABER


Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *Özel Umut Diyaliz Merkezi’ miz 1999 yılının Ocak ayında faaliyete geçmiştir.

İstanbul’ un en yoğun yerleşime sahip ilçesi olan Gaziosmanpaşa’ nın ilk hemodiyaliz Merkezidir ve kuruluşundan günümüze kadar en üst seviyede yeterli ve kaliteli hemodiyaliz uyguladığını kanıtlamıştır.

İletişim

Adres: Merkez mah. Salihpaşa Cad. Sanayi Sk. No.3 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel: +90 (212) 417 72 85 – 86

E-Mail: info@umutdiyalizmerkezi.com

Copyright 2020 by Özel Umut Diyaliz Merkezi. Haklarını Saklı Tutar / Tasarım ixoomedia