Koronavirüste aşı raporu: Aşısızların ölme olasılığı 16 kat fazla

14 Kasım 2021 0

Avustralya’da hazırlanan bir rapor, COVID-19 aşısı olmayanların ölme olasılığının 16 kat daha fazla olduğunu buldu.

Avustralya’nın Yeni Güney Galler bölgesinden alınan sağlık verilerine göre, Delta salgınından sonraki dört ay boyunca ölen 412 kişiden sadece yüzde 11’i tam aşılıydı.

Bu ölümlerin yaş ortalaması ise 82 olarak tespit edildi.

Yoğun bakım ünitelerindeki kişilerin sadece yaklaşık yüzde 3’ü iki doz alırken, 16 Haziran ile 7 Ekim arasında tespit edilen 61 bin 800 vakanın yüzde 63’ünden fazlası aşısızdı.

Yeni Güney Galler Sağlık Baş Sorumlusu Kerry Chant, iki doz aşı yapılan gençlerin enfeksiyon oranlarının daha düşük olduğunu ve neredeyse hiç ciddi hastalık yaşamadığını, bu yaş grubunda aşılanmamış olanların ise COVID-19 geliştirme ve hastaneye yatmaya ihtiyaç duyma riskinin daha yüksek olduğunu söyledi.

Raporun bulguları, Eylül ayında aşılanmamış kişilerin COVID-19’dan ölme olasılığının tam aşılı olanlara göre 11 kat daha fazla olduğunu söyleyen ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden alınan verilerle uyumlu çıktı.

Kaynak: trtHABER


Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *Özel Umut Diyaliz Merkezi’ miz 1999 yılının Ocak ayında faaliyete geçmiştir.

İstanbul’ un en yoğun yerleşime sahip ilçesi olan Gaziosmanpaşa’ nın ilk hemodiyaliz Merkezidir ve kuruluşundan günümüze kadar en üst seviyede yeterli ve kaliteli hemodiyaliz uyguladığını kanıtlamıştır.

İletişim

Adres: Merkez mah. Salihpaşa Cad. Sanayi Sk. No.3 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel: +90 (212) 417 72 85 – 86

E-Mail: info@umutdiyalizmerkezi.com

Copyright 2020 by Özel Umut Diyaliz Merkezi. Haklarını Saklı Tutar / Tasarım ixoomedia